Unia Europejska Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

ToxWatch

Propozycja Wartości

ToxWatch to technologia umożliwiająca stwierdzenie toksyczności ścieków bądź rzek bez badań laboratoryjnych, od rozpoczęcia pomiaru do wyniku mija 20 minut. Dzięki temu, technologia ta znajduje swoje zastosowanie w monitorowaniu ścieków docierających do oczyszczalni. Obecnie oczyszczalnia dowiaduje się o toksyczności ścieków w momencie dotarcia ich do nich. Może to być przyczyną wymarcia biomasy, która jest podstawowym medium oczyszczającym. Regeneracja biomasy w dużych oczyszczalniach to koszty rzędu milionów złotych i wielu tygodni, w których oczyszczalnia nie funkcjonuje. Propozycją wartości naszej technologii jest

możliwość ochrony biomasy przed toksycznością zawartą w ściekach docierającą do oczyszczalni.

Realizowana jest ona przez pomiar toksyczności na odcinku kilku kilometrów przed oczyszczalnią. Gwarantuje to czas, niezbędny na zareagowanie i ochronę biomasy.

Rozwiązanie techniczne

Działanie systemu opiera się o urządzenia pomiarowe, które połączone są w sieć IoT. Każde urządzenie zapewnia:

  • możliwość przeprowadzenia analizy toksyczności z wykorzystaniem biomasy wcześniej pobrane z danej oczyszczalni ścieków
  • wykonanie analizy w ciągu 20 minut w zaplanowanym harmonogramie
  • automnomiczne działanie (urządzenie może pracować całkowicie bezobsługowo przez 30 dni przy wykonywaniu 1 analizy na godzinę)
  • automatyczne stwierdzanie toksyczności próbki z wykorzystaniem algorytmów machine learning
  • tryb autoczyszczenia
  • informację o toksyczności bezpośrednio w aplikacji

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności Zgoda
This site is registered on wpml.org as a development site.