Unia Europejska Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Otwarcie nowego centrum HB Botswana

W marcu 2023 roku w stolicy Botswany, Gaborone, byliśmy uczestnikami otwarcia nowego centrum HB Botswana, które powstało we współpracy pomiędzy rządem Botswany, a HB Antwerp.

Rok temu nasza technologia identyfikowalności diamentów HB Nano została zauważona i podjęliśmy wspólne działania z HB Antwerp, aby współtworzyć ekosystem diamentowy z uczciwością i rzetelnością u podstaw, tworząc pozytywny wpływ na ludzi i planetę. Teraz mogliśmy uczestniczyć w ceremonii otwarcia nowego centrum HB Botswana, które jest owocem partnerstwa rządu Botswany z HB Antwerp. Podczas inauguracji Prezydent Botswany dr Mokgweetsi E.K. Masisi powiedział:

„Razem stworzyliśmy całkowicie nowy model biznesowy dla infrastruktury mineralnej, radykalnie zmieniając narrację o tym, jak przemysł wydobywczy może współpracować z krajami pochodzenia, aby zapewnić większy wspólny rozwój gospodarczy i dobrobyt.”

Diamenty wydobywane w Afryce są wysyłane do krajów Europy i Azji, a kraje wydobycia otrzymują z tego najmniej. Wspomniane partnerstwo pozwala Botswanie już nie tylko na wydobycie, ale tworzy możliwość zaawansowanej obróbki i analizy pełnego procesu, potrzebnego do sprawiedliwego podziału zysku.

Od czasu odkrycia w Botswanie złóż diamentów, trwa tam ogromny rozwój gospodarczy (najwyższy wzrost PKB na osobę na świecie), zapewniany przez wysoki wskaźnik wolności gospodarczych i udane rządy. Jednak wciąż kraj gnębią problemy jak biedne dzielnice, potrzeba rozwoju medycyny czy edukacji. Cieszymy się, że Nanores swoją technologią może wspierać inicjatywę taką jak HB Botswana, która pozwala wprowadzać zrównoważony rozwój w branży diamentowej.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności Zgoda