Umiejętności Nanores jako venture builder
Łączymy specyfikę start-upów oraz doświadczenia z międzynarodowych korporacji
Tworzymy analizy biznesowe i strategie Go-To-Market
Pozyskujemy fundusze publiczne
Jesteśmy doświadczoną kadrą techniczną łączącą specjalistów różnych dziedzin
Projektujemy i wytwarzamy produkty zgodnie z normami jakości i bezpieczeństwa
Współpracujemy z uczelniami w ramach wspólnych prac badawczo-rozwojowych
Realizujemy projekty dla komercyjnych klientów
Zespoły Nanores tworzone są
przez kompetentne i ambitne jednostki
Organizacją zarządzają odpowiedzialni ludzie nauki i inżynierii, którym zależy na stawianiu czoła ambitnym wyzwaniom poprzez podejmowane projekty.
Wszelkie procesy biznesowe, administracyjne czy techniczne zapewniają doświadczeni mentorzy venture buildera (go-to-market, analiza ryzyka).
W Nanores posiadamy nowoczesne wyposażenie laboratoryjne, R&D oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań, prototypowaniu i mikroprodukcji.
Łącznie venture builder tworzy ponad 30 utalentowanych specjalistów: naukowców, ekspertów biznesowych, inżynierów.
Posiada 20 lat doświadczenia w business development, z czego 15 lat w relacjach B2B. Jego rolą jest ocena, czy pomysł ma szansę na komercjalizację z perspektywy osoby biznesowej. Jako szef rozwoju laboratorium pomaga zapewnić szybkie finansowanie, dzięki czemu zwiększa stabilność firmy, a tym samym pozwala na podejmowanie ryzyka związanego z venture buildingiem. Cechuje się dużą interdyscyplinarnością, która pozwala mu spojrzeć na przedsięwzięcie z różnych perspektyw.
Doświadczenie w pracy z start-upami zdobyła dzięki pracy w inkubatorach przedsiębiorczości we Wrocławiu. Ma duży wkład w finansową realizację projektów: przeprowadza analizę opłacalności inwestycji, przygotowuje i waliduje modele finansowe oraz analizę potencjału przedsięwzięcia. W cyklu życia projektu zajmuje się jego budżetem, płynnością finansową i wpływem pojedynczego projektu na całą organizację. Udało jej się zrealizować własny projekt społeczny w ramach mikrograntów.
Zarządza pomysłem po przyjęciu go do realizacji. Posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów zarówno od strony zarządczej, jak i technicznej. Wspomaga pracę nad projektami swoją wiedzą w zakresie pozyskiwania dofinansowań, realizacji prac badawczych, a także techniczną — uzyskała tytuł inżyniera biomedycznego oraz chemii leków. W jej pracy bardzo zależy jej, żeby przekazywać skomplikowane technologicznie zagadnienia w zrozumiały i klarowny sposób.
Jest managerem z kilkunastoletnim doświadczeniem zarówno w dużych, międzynarodowych korporacjach, jak i startup’ach. Ma szerokie doświadczenie – głównie w firmach produkcyjnych – w energetyce, branży automotive oraz druku 3D. Jego procesowe spojrzenie oraz produkcyjne doświadczenia mają wpływ na całą firmę — w Naores jest odpowiedzialny za działy R&D oraz zarządzania projektami.
Tematyką finansowania projektów zajmuje się już od 2008 roku i były to projekty społeczne, infrastrukturalne jak i obecnie innowacyjne. Ponadto ma doświadczenie zawodowe w instytucjach publicznych, które udzielały dofinansowań. W Nanores Grzegorz zajmuje się zarządzaniem obszarem pozyskiwania dotacji, nadzorowaniem i rozliczaniem projektów dofinansowanych z Unii Europejskiej — dzięki temu projekty mają finanse na rozwój.
Swoje bogate doświadczenie w inkubacji pomysłów zebrał dzięki obecności przy tworzeniu wszystkich projektów w Nanores. Aktywnie prowadzi badania na Politechnice Wrocławskiej — doktoryzuje się. Jest odpowiedzialny na przyjęcie pomysłu na start-up, proces oceny potencjału i weryfikacji projektu. Głównym celem jego pracy jest zwiększenie szansy start-upu na osiągnięcie sukcesu jeszcze przed rozpoczęciem nad nim pracy.
Jej rolą jest realne skonfrontowanie pomysłu ze światem obowiązków podatkowych, organizacyjnych i prawnych. Odpowiada za realizację projektu pod względem formalnym: założenie spółki, dokumentacja i zatrudnienie. Zainteresowanie psychologią pozwala jej na szybką i często trafną analizę ludzi. Ma doświadczenie w projektach menedżerskich oraz łączeniu faktów pod względem pomysłów inżynieryjnych a rzeczywistością podatkowo-prawną.
Współwłaściciel Nanores i pomysłodawca projektu HB Nano. Urzeczywistnia wizję nowego standardu zabezpieczeń dla diamentów. Jego głos jest kluczowy w podejmowaniu decyzji dotyczących venture buildera, bierze udział w opiniowaniu działalności inkubatora i decyduje o przyjęciu pomysłu na start-up. Doświadczony inżynier z dużym stażem w branży nanotechnologicznej. Ukończył studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Inżynieria Materiałowa, a obecnie realizuje doktorat wdrożeniowy z obróbki kryształów van der Waalsa wiązką FIB (Focused Ion Beam). Przez dłuższy czas pracował w CERN, w Szwajcarii, gdzie projektował kryształy fotoniczne do zastosowania do obrazowania medycznego i eksperymentów wykorzystujących detektory oparte o kryształy scyntylacyjne.
Jako współzałożyciel uczestniczy w wyborze domen, w których poszukujemy pomysłów i start-upów. Jego głos jest kluczowy w podejmowaniu decyzji o przyjęciu start-upu do venture buildera. Zapewnia sukcesy venture builderowi i trafnie ocenia pomysły dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu zarówno start-upów jak i tradycyjnych spółek, a także obsadzaniu stanowisk i wyszukiwaniu talentów.
Odpowiada za zarządzanie technicznym rozwojem Nanores Lab, która wspiera realizację projektów poprzez wykonywanie koniecznych analiz z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury oraz umożliwia konsultacje z ekspertami. Jest częścią Nanores od początku istnienia firmy, dzięki czemu uczestniczyła w większości projektów. Posiada wykształcenie naukowe, jest doktorem badania nano- i mikrostruktur fotonicznych wytwarzanych za pomocą technologii zogniskowanej wiązki jonów. Zawsze chciała być częścią czegoś większego, co udało się dzięki Nanores.
Laboratoria
Prace R&D, prototypowanie i nanoprodukcję prowadzimy we własnych laboratoriach, zapewniających łatwy dostęp do aparatury badawczej i produkcyjnej.
Nieustannie rozwijamy przestrzeń i wyposażenie na potrzeby przybywających projektów.
Laboratorium chemiczne
Laboratorium rentgenowskie
Laboratorium nanotechnologii
Laboratorium produkcji nano- i mikrokomponentów
Dostęp do mikroskopii SEM zapewnia partnerskie laboratorium Nanores Lab.
Dowiedz się więcej