dla pomysłodawców
i założycieli

venture building projektów naukowych
i przemysłowych w Nanores

Masz TRL3 i rozważasz rozwój swojego start-upu lub badań w kierunku skutecznej komercjalizacji?

Nanores – miejsce dla wdrożeń przemysłowych

Rozwijamy się od 2015 roku. Nie jesteśmy start-upem. Jesteśmy środowiskiem dla start-upów i naukowców, w którym już 7 projektów:

  • generuje pierwsze zyski,
  • zwinnie projektuje produkty,
  • wynika z doktoratów wdrożeniowych dla potrzeb przemysłu.

  Jesteśmy otwarci na innowatorów przemysłu i pomysłodawców, którzy chcieliby dołączyć do Nanores i prowadzić z nami projekty zmieniając obraz synergii nauki i biznesu na plus.

  analiza techniczna i biznesowa pomysłu

  Już wstępne rozmowy z nami dostarczą wartość w postaci weryfikacji pomysłu lub projektu, zdiagnozowanie jego TRL i BRL przez ekspertów swoich dziedzin. Dalsza współpraca pozwala to określenie zakresu prac, budżetów i czasu prac technicznych i biznesowych.

  finansowanie dla start-upów

  Dywersyfikujemy źródła finansowania i płacimy rachunki do pierwszego zysku dodatniego naszych start-upów.

  środowisko akademickie

  Miejsce przyjazne naukowcom. Nasi pomysłodawcy, inżynierowie prowadzą już 20 doktoratów wdrożeniowych. Synergia wymiany myśli i metod w zróżnicowanym środowisku ekspertów dziedzin inżynieryjnych, współpraca z najważniejszymi uczelniami, PAN, NCBR.

  ekosystem badawczo-rozwojowy

  Dysponujemy najnowocześniejszym
  w Polsce niezależnym laboratorium nanotechnologicznym i wyposażeniem R&D o wartości ponad 23 mln zł – dostępne 24/7 dla naszych pomysłodawców i współpracowników.

  lean start-up & go-to-market 360′

  Nasze iteracyjne podejście ma na celu dostarczenie produktu na rynek w jak najszybszym czasie, jednak przy zachowaniu prawa do eksperymentowania na rzecz doskonalenia i rozwoju produktu. Jesteśmy skupieniu na zrozumieniu rynku i potrzeb przyszłości przemysłu. Na wczesnym etapie budujemy relacje z partnerami przemysłowymi i wiemy, w jakim kierunku ma zmierzać innowacja.

  komercjalizacja start-upu

  Poza analizą potencjału technologii i jej rozwoju, potrafimy kierować rozwojem projektu w stronę skutecznej komercjalizacji. Branding, networking, marketing i sprzedaż – jesteśmy na to gotowi. Techniczny founder koncentruje się na dobrze sobie znanej dziedzinie inżynierii, gdy rozwojem biznesu i profilowaniem komunikacji z rynkiem zajmuje się dedykowany zespół.

  roadmap współpracy studia start-upów z founderem

  Tworzymy start-upy, naukowe pomysły zmieniając w działające biznesy i wdrożenia przemysłowe hi-tech.

  uruchomionych start-upów

  mln zł pozyskanych dofinansowań

  mln zł inwestycji w sprzęt laboratoryjny

  doktoratów wdrożeniowych

  sygnet Nanores

  Uniwersytecki poziom nauki, atmosfera prywatnej organizacji

  Nanores jest przestrzenią rozwoju nauki i inżynierii o najwyższym standardzie akademickim. Przy tym to prywatne przedsięwzięcie pozwalające działać nowocześnie, bez długich procedur czy kolejek w dostępie do sprzętu laboratoryjnego. Wierzymy, że wznosimy naukę na bardziej dostępny poziom wdrożeń przemysłowych.

  Wdrożenie i komercjalizacja innowacji jest wspólnym celem.

  Za jego realizację odpowiedzialni są eksperci biznesowi i naukowi z sukcesami na koncie. Wspólnie dla Pomysłodawców przygotowali środowisko studia start-upów.

  Zarząd i Founderzy Nanores
  Jeżeli szukasz sposobu na wdrożenie wyników swoich badań lub Twój projekt jest na odpowiednim poziomie technologicznym – zacznijmy o nim rozmawiać.

  Czego wymagamy od pomysłodawców?

  • Poziom gotowości technologicznej produktu na poziomie min. TRL3.  Innowacyjność projektu rozwiązująca istotne w obecnych czasach wyzwania technologiczne.
  • Zaangażowanie czasowe przy wspólnych aktywnościach: analizie pomysłu, opisie technologii, badaniach rynkowych i napisaniu wniosku.
  • Z pewnością docenimy – a produkt jeszcze bardziej – aktywny udział w pracach badawczych przez cały okres kształtowania technologii.
  • Dużą zaletą będzie, jeśli będziesz aktywnym członkiem start-upu przez cały okres projektu – czy to w pracach zarządczych, technicznych, rozwojowych projektu.

  korzyści we wspólnym start-upie

  Tworzymy wspólnie start-up, wspierając go wypracowaną marką i zasobami naszego ekosystemu.

  Studio start-upów Nanores odpowiada za komercyjny sukces przedsięwzięcia.

  Udział procentowy foundera (pomysłodawcy) zależny jest od pomysłu, ilości pomysłodawców, poziomu gotowości technicznej i biznesowej, stopnia zaangażowania w całym cyklu start-upu.

  Formularz zgłoszenia pomysłodawcy

  Jeśli czujesz, ze Twój pomysł ma potencjał, zgłoś się z nim do nas.

  13 + 3 =

  Po wypełnieniu formularza pomysł zostanie poddany analizie biznesowej opłacalności. Skontaktujemy się, żeby udzielić informacji zwrotnej na temat potencjału współpracy.